Počítačové zjištění statiky chodidel systémem Pedikom

Máte problémy s nohama,trpíte bolestmi zad,páteře,kloubů? Mám pro Vás řešení,podívejte se na toto video


Mnoho lidí trápí jejich zdeformované prsty u nohou, kuří oka,otlaky, valgózní a kladívkovité prsty, ostruhy apod. Často jsou doprovázeny bolestmi zad, bederní a krční páteře, nohou, jejich zvýšenou únavou a ztrátou stability. Stabilita a pružnost nohou je dána klenutým lešením z kostí, vazů, svalů a šlach. Jejich pohyb je zajištěn komplikovaným silovým působením. Narušením tohoto působení, tj. směru dráhy síly působící na chodidle vzniká většina již vyjmenovaných potíží. Toto narušení je zapříčiněno klesáním, případně zborcením některé z kleneb a tím se naruší statika celého těla.

Tyto naše pružné klenby slouží jako gumy a tlumiče na automobile nebo na kole. Příroda to zařídila tak, aby se jimi odváděly všechny tlaky, zátěže a otřesy správnými body a směry. V případě jejich zborcení se směr dráhy síly vychýlí z určeného směru a pružnost se vytrácí. Tlaky a otřesy jsou odváděny špatným směrem. Vznikají deformace a počínají se ozývat nepříjemné bolesti. K těmto změnám dochází např.při nadváze, nenadálém velikém zatížení, stresu, nesprávné životosprávě, hormonálních změnách. Zejména u těhotných maminek se velice často setkáváme s plochonožím. V důsledku prudkých hormonálních změn se totiž uvolní vazy a šlachy udržující klenby. Připočteme-li k tomu plus váhu plodu a změnu těžiště bříška, klenby zátěž nevydrží a počnou se bortit. Velice významnou roli sehrává ne jenom u maminek nesprávně zvolená obuv. Změny po jejich nošení sice probíhají pozvolna, ale zakládáme si na trvalé choroby.

Málo lidí ví, že mnohé problémy lze řešit a lze jim předcházet. Vhodnou metodou je včasné vyšetření statiky chodidel a zhotovení speciální individuální ortopedické vložky. Zjištění stavu chodidel se provádí speciálním přístrojem zvaném podoskop. Princip spočívá v rychlém a bezbolestném oskenování rozložení zátěže na plosce chodidla. Na takto získaném barevném digitálním obraze jsou zachyceny všechny odchylky. Tento snímek slouží jako základ pro vypracování korekčního plánu – individuálního pro každého jednotlivce, pro každou nemoc a pro každou nohu. Podle něho se pak pokládají korekční moduly na stélku budoucí vložky tak, aby se směr zátěže těla ubíral správným směrem. Takovým uspořádáním modulů odpovídajících velikostí a tvarů vzniká síla mající schopnost korekční páky. Ta dokáže v konečném důsledku pohnout skeletem a obnovit narušenou statiku těla. Takto zhotovené vložky jsou individuální. Zachycují a řeší pouze vaše problémy a lze je během dne překládat do různé obuvi.

Čím je tato metoda nová?

Byla vypracována na měření rozptylu tlaků, působících na plosky chodidel. Pomocí této metody se získává digitální obraz, který zaznamenává otisky nohou. Rozdílné tlaky se na monitoru zobrazují v podobě reálného barevného snímku.

Jaké jsou přednosti výpočetního procesu?

Pořízení digitálního záznamu je časově nenáročné a velmi jednoduché. Snímky jsou archivovány. Vložky do bot jsou zhotoveny na základě získaného snímku pomocí grafického softwaru.

V čem spočívá jedinečnost takto zhotovených vložek?

Jedinečný je systém, kterým se plánují ortopedické vložky do bot. Jejich modulová konstrukce, odpovídá individualitě každého jedince a významný je i jejich léčebný účinek.

Vložky zhotovené speciálním modulovým systémem

Nabízíme

Tuto jedinečnou možnost najdete v Prostějově jen v masérském studiu LIJANA!